Jason Biggs - životopis

3. února 2008 v 15:28 | Terezka |  Jason Biggs

Jason Biggs

Herec

Datum narození: 12.05.1978 Místo narození: Hasbrouck Heights, New Jersey, USA Znamení: Býk

Fanklub Jason Biggs: (3 fanoušci) vilik gigolo001 petrowski Další fanoušci > Chci se stát fanouškem
Životopis:
Jason je synem Garyho Biggse ředitele lodní přepravy a Angely Biggs zdravotní sestry. Svou kariéru začal v pěti letech, když byl vybrán pro focení do reklamních katalogů a zahrál si v několika reklamách. Díky těmto aktivitám se již v 13 letech objevil ve filmovém dramatu "The Boy Who Cried Bitch" (1991).

Stejný rok následovala role v sitcomu "Drexell's Class" televizní stanice FOX. Seriál byl však po roce natáčení zrušen a Jason si musel tři roky počkat, než dostal příležitost objevit se v dalším televizním seriálu "As the World Turns" (1994-1995). Za jeho dvouleté působení byl nominován na cenu Daytime Emmy. Díky tomuto úspěchu se objevil ve filmové komedii "Camp Stories" (1997).

A pak to přišlo, o dva roky později dostal příležitost zahrát si Jima Levinsteina spolu s s Shannon Elizabeth, Seannem Williamem Scottem a Menou Suvari ve veleúspěšné komedii Prci, prci, prcičky (1999). "Objevil se na zkoušce a byl úžasně chytrý a vtipný" říká režisér Chris Weitz a jeho bratr Paul dodává: "Až do té doby jsme si lámali hlavu s tím, jestli může někdo zahrát tuhle postavu, která dělá všechny ty nechutné věci a pořád ji někdo znovu a znovu ponižuje a přitom je stále v podstatě vítězem. Prostě jsme měli štěstí." Role Jima Biggsovi sedla jako ulitá.

Díky tomuto obrovskému úspěchu se další významné role jenom hrnuly. Nejprve to byla romantická komedie s Freddie Prinzem v hlavní roli "Boys and Girls" (2000). Pak další komedie Křupan "Loser" (2000), kde jako neohrabaný Paul Tannek přijel studovat do New Yorku a zamiloval se do Dory Diamond (Mena Suvari).

Komediální role mu perfektně sedí, což potvrzuje v další s názvem Pekelná ženská "Saving Silverman" (2001) a úspěšném pokračování Prci, prci, prcičky 2 "American Pie 2" (2001) s téměř stejnou hereckou sestavou jako v prvním dílu. Oba filmy Prci, prci, prcičky byly natolik úspěšné, že se režisér Adam Herz rozhodl v roce 2003 natočit třetí pokračování s názvemPrci, prci, prcičky - Svatba.

Jason má dvě sestry, Heather, která je daňová poradkyně (1971) a Chiaru (1980).


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D