Clou slibují méně popu a více rocku

28. dubna 2007 v 22:05 | Terezka |  Clou

Clou slibují méně popu a více rocku

Clou
Clou

15. ledna 2007 11:51 Pražská emo rocková kapela Clou, jeden z největších objevů posledních let, pracuje na druhé desce. Bude o ženských a životě.
"Nahrávání je spíš ještě v začátcích, ale důležité je to, že máme komplet hotové aranže k sedmi skladbám. Vzhledem k tomu, že by jich na albu mělo být dvanáct, máme vlastně nadpoloviční část, což nám dodává dobrý pocit a zbavuje nás to zbytečných nervů," prozradil frontman Lukemo o přípravách druhého alba.
Další čtyři skladby se nacházejí v různých fázích rozpracování a členové kapely společně doufají, že někdo z nich přijde ještě aspoň s jednou hitovkou. "Ale když to nepřijde, klidně necháme skladeb na albu jen jedenáct."
Se svým úspěšným debutem Postcards se Clou zařadili mezi nejvýraznější domácí interprety roku 2005 a mimo jiné získali i dvě ceny APH za skladbu (Island Sun) a objev roku.
Na konci loňského léta kapelu opustil americký basák a výhradní autor textů Brian, za nějž Clou sehnali náhradu v podobě nového baskytaristy Štěpána a o spolupráci na nových textech požádali jiného Američana, Austina Lucase. "Témata budou ale prakticky stejná jako na první desce. Hlavně ženský a život," směje se Lukemo.

Do konce ledna by skupina chtěla mít natočeny všechny základní nástroje, na únor plánuje dotáčení zpěvů, dodatečných kytar a loopů a koncem března by se zatím nepojmenovaná novinka mělo objevit na krámech, včetně speciální edice čítající několik set vinylů.
"Těším se, že to bude mnohem vyzrálejší album, než Postcards. Určitě zvukově lepší, kompaktnější a asi méně pop punkové," říká Lukemo. "Kytarové riffy jsou daleko originálnější, víc do modernějšího alternativního rocku, jako Muse, Foo Fighters, The Used, Incubus, Saosin a podobně. Ale pozor, to mluvím jen o kytaře, neměníme nijak diametrálně styl. Zpěv a melodie Clou, tak jak je lidi znají, samozřejmě zůstanou."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D