Clou - info

28. dubna 2007 v 22:02 | Terezka |  Clou
Tak tady je malý onfo o český skupině Clou. O Clou se taky dočtete v článku ´´ historie Emo v ČR. viz ribrika Emo´´

Sestava CLOU

V Praze působící skupinu CLOU tvoří čtveřice muzikantů pocházející z rozličných koutů republiky a zeměkoule vůbec - zpěvák Lukáš Vyhnal (původně z Příbrami), kytarista Petr Vaško (Chomutov), baskytarista Bugsy (Kalifornie) a bubeník Rae Tomášek (Praha).

Vznik skupiny

Skupina vznikla v roce 2001 a již o rok později (v říjnu 2002) debutovala maxisinglem "First".
Nahrávka obsahovala tři skladby, které se posléze objevily na několika audio-kompilacích a řadě soundtracků ke skateboardovým, snowboardovým či BMX videofilmům. O rok později skupina zazářila na festivalu Rock For People, pražském Mystic Skate Cupu, Sázava Festu či Trutnov Open Airu. Vloni Clou odehráli na 30 koncertů po celé republice a dvě své skladby ("The Way It Is" a "A Thought You Might Believe") poskytli na CD-kompilace časopisů Report a Ultramix.
Skutečný zlom v kariéře Clou však nastal až s 21.březnem 2005, kdy bylo pod hlavičkou Sony BMG Music Entertainment na náš trh uvedeno jejich první dlouhohrající album. POSTCARDS, jak byla deska pojmenována, vznikla v pražském studiu Bellatrix a vedle Clou se na jejím vzniku podílela i zpěvačka Dara Rolins (která propůjčila svůj hlas titulní písni "Postcards") a frontman skupiny Support Lesbiens (dvojnásobní držitelé Anděla - české obdoby Grammy Awards) Kryštof Michal, který hostuje ve skladbě "A Place".
Debut Postcards přinesl celkem 13ti skladbovou výbušnou směsici hardcore, punku a rocku ovlivněnou popem, která okamžitě zaujala většinu českých médií. Hudební kritika na adresu kapely a její albové prvotiny nešetří od začátku slovy chvály, album se do tří měsíců od vydání vyšplhalo na 10. příčku české prodejní hitparády TOP 80 a pilotní singl ISLAND SUN okamžitě po vydání zaútočil na špičku přehledu nejhranějších skladeb na českých rádiích. V tento moment již třetím týdnem vede českou TOP 50 a v mezinárodním airplay žebříčku TOP 100 zaujímá již 9.místo.
Ještě pozoruhodnější osud, jak čas prokázal, však čekal na stejnojmenný videoklip. Island Sun, který vznikl počátkem dubna v režii a produkci předního českého kameramana Richarda Řeřichy (mj. Samotáři, Perníková věž nebo Jedna ruka netleská), si nejprve podmanil tuzemské televizní stanice (v hitparádách ESO a Medúza debutoval na prvním místě, na hudební stanici Óčko se těší nejvyšším rotacím) a koncem května, kdy pronikl do hlavního vysílacího času MTV Europe, pootevřel kapele dvěře i do zahraničí. Island Sun je tam prezentován stejným způsobem jako klipy světových zahraničních hvězd a díky jeho rotaci (15 x týdně) se Clou na této celosvětově nejpopulárnější hudební stanici stali nejhranější českou kapelou.
Zoe Leigh, Talent & Music Manager MTV v odpovědi na otázku, proč si MTV vybralo právě Clou uvádí: "Když jsme klip viděli, bylo nám hned jasné, že kapela má skvělý potenciál a perfektně zapadne do našeho současného hudebního schematu. Jsme rádi, že v jednom z našich teritorií je talentovaná kapela, která produkuje kvalitní hudbu a jsme připraveni Clou podporovat způsobem, který jim v tuto chvíli jedině náleží."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D