Životopis

30. března 2007 v 21:19 | Terezka |  Roman Vojtek
Roman Vojtek oficiální stránky Jméno: Roman Vojtek
Životopis

Narozen 14.04 1972 ve Vsetíně.V průběhu bouřlivého dospívání absolvoval na vsetínském SOU učební obor-mechanik seřizovač pro obráběcí stroje a linky. Po několika měsících za soustruhem zjistil, že to není to pravé ořechové a půl roku pracoval ve Španělsku na tabákových polích. Jen velká náhoda ho pak dovedla na brněnskou JAMU, kde studoval obor muzikálové herectví.Již v průběhu studia hostoval v několika inscenacích Městského divadla Brno. Například v muzikálech: Sny svatojánských nocí,Bastard nebo Divotvorný hrnec. Pak přišla nabídka angažmá v témže divadle a s ní spousta činoherních, ale hlavně muzikálových rolí jako např. PUK ve Snech svatojánských nocí ( tento muzikál se hraje už 10 let) PRINC DANIEL v muzikálové baladě Petra Ulrycha. RADůZ v Radůzovi a Mahuleně též od P.Ulrycha.TONY a též BERNARDO ve West side story ( za roli Tonyho byl v r.97 nominován na Cenu Thalie). Významná je taky spolupráce s autorskou dvojicí Zdenek Merta a Stanislav Moša. Kromě Snů a Bastarda účinkoval ve všech jejich dalších muzikálech, a to jako Bůh slunce ŠAMAŠ v Babylonu nebo jako ANĎEL ve Světě plném andělů.Velké a krásné role jej potkaly i v činohře. Rytíř DES GRIEUX v Manon Lescaut, KRISTIAN v Cyranovi nebo jeho nejoblíbenější AMADEUS v Amadeovi.

V roce 1996 dostal nabídku na jednu z hlavních rolí CLAUDA v pražském nastudování muzikálu Vlasy. Přibližně v téže době se stává spolumajitelem nahrávacího a dabingového studia, které v současné době funguje jako jedno z největších a nejmodernějších studií na Moravě a je též provozovatelem divadla pro 300 lidí. S úspěchem se zde hrají především muzikálová představení VIVA MUZIKÁL 1 a VIVA MUZIKÁL 2 , což jsou koncertně divadelní show s živým devatenáctičlenným orchestrem, dále pak muzik. JEPTIŠKY a další převážně koncertní programy. To vše pod jednou střechou - G-stuio centrum v Brně.

V současnosti hraje v několika již zmiňovaných představeních městského div., G-studia , ale nejčastěji jste ho mohli vidět v pražském muzikálu Pomáda, kde vytvořil hlavní roli DANNYHO a jako ALBERTA ve výpravném původním českém muzikálu Monte Cristo. Hrál i v muzikálu Dracula roli Nicka a v současnosti v představení Velká muzikálová show a v divadle Palác Blaník v hudební komedii Miluji Tě, jsi prima, ale rychle se změň. Nyní zkouší v hudebním divadle Karlín roli Riffa ve známém muzikálu West side story a připravuje se na představení Pomáda show 2003, a to opět na hlavní roli Dannyho Zuca.

Jeho hlas můžete slyšet na většině CD nosičů ze zmiňovaných muzikálů, nebo na CD rebelové rokenrolu a Rebelove rokenrolu-zas je tu rokenrol. V současnosti pracuje na svém prvním solovém albu.

Má též za sebou jednu filmovou zkušenost-DVOJROLE režiséra Jaromila Jireše a pro českou televizi natočil už pět pohádek.

Patříte li mezi Romanovi příznivce, můžete se stát členem jeho fan-clubu.Stačí napsat na adresu:

AGENCY SPESS
FAN - CLUB ROMANA VOJTKA
Opavská 1125
OSTRAVA 708 00

Na viděnou a na slyšenou v divadle se těší Váš Roman Vojtek
Životopis 2
Roman Vojtek je jedním z předních muzikálových herců a zpěváku v České Republice. Ve své kariéře si po JAMU prošel řadou předních velkých muzikálů ( Pomáda, Monte Cristo, Vlasy, Dracula, Velká muzikálová show, Hříšný tanec, Horečka sobotní noci) a nejedním divadelním představením ( Sny svatojánských nocí, Radůz a Mahulena, Svět plný andělů, West Side Story, Miluji tě ale…, Pozvání na večírek).

Pravidelně účinkuje jak v Praze, tak i v Brně. V současné době se připravuje na hlavní roli v muzikálu Miss Saigon a začíná působit na pozici moderátora firemních večírků, plesů a jiných společenských událostí. V roce 1997 byl Roman Vojtek nominován na cenu Thálie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Helča Helča | 29. října 2007 v 15:39 | Reagovat

Včera jsem potkala Vojka :D, ty jo ten je taaakkk hezkej!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D