Christian Oliver a Erdogan Atalay (Jan Richter a Semir Gerchan) - životopis

30. března 2007 v 21:46 | Terezka |  Filmy a seriály
Christian Oliver se narodil 3. května 1972 v německém Celle ale vyrostl ve Frankfurtu nad Mohanem. Hned po maturitě odjel do USA, do Los Angeles, kde vystudoval herectví. Zde měl z počátku přezdívku Baby A, protože jeho přízvuk byl tak silný, že připomínal začátky Arnolda Schwarzenegera. V USA hrál v seriálu V.I.P po boku Pamely Anderson a například ve filmu "American Schrimps". V Německu se prosadil jako dívčí idol a extrémní sportovec ve filmech "Schlaf mit meinem Mann", "Zwei Schwestern" nebo "Romantic Fighter". Christian miluje adrenalinové sporty. Dělá sky-diving, snowboarding a rád se potápí. Christian o potápění: "Byl jsem se potápět na Tahiti ke žralokům" � "žraloci se přiblížili a podívali se mi do očí." Christian rád cestuje a poznává nová místa a lidi. Navštívil například Afriku, Tahiti nebo Indii. Je majitelem vlastního oděvnického podniku, mluví německy, anglicky a francouzsky. Jedinou věcí, kterou by na sobě změnil: "Jsem příliš upřímný - občas by mě to mohlo přivést do problémů."
JAN RICHTER: Vrchní komisař Jan Richter čerstvě převelen k dálniční kriminálce z oddělení krádeží se rychle dobyl uznání svých nových kolegů, kteří na něj často vzhlíží s respektem. Při pronásledování padouchů na dálnici i mimo ni využívá svých brilantních řidičských schopností a nebojí se žádné krkolomné akce. Adrenalin má prostě v krvi. Při zatýkání velmi často využívá své schopnosti z bojových sportů. Má šarmantní, přívětivou ale lehkomyslnou povahu.
Erdogan Atalay se narodil 22.9.1966 v Hannoveru německé matce a tureckému otci. Vyrůstal v Německu, ale s rodinou svého otce se dodnes stýká. První kontakt s herectvím měl v 18 letech ve hře "Mohu s Vámi pracovat?", na jejímž základě byl angažovám do divadelní hry Aladin a kouzelná lampa. Ovšem jeho působení se omezovalo jen na statování v komparzu, a protože v něm sílila touha po opravdovém hraní, začal v roce 1987 studovat hudbu a výtvarné umění na hamburské univerzitě. Brzy začal být obsazován do menších rolí v hamburském divadle. Jeho první televizní rolí byla postava Řeka v seriálu pro mládež Moudrost peněz v hudbě. Dále se objevil například v seriálech Dvojté nasazení, Hlídky, Klaun ... Ovšem nejvíce se prosadil až v roli vrchního komisaře Semira Gerkhana ve velmi populárním seriálu Cobra 11. Tuto roli ztvárnuje již sedmým rokem. Poprvé si vrchního komisaře zahrál v epizodě "Nový partner". Se svou přítelkyní Ann Marii Pollmann žije střídavě v Berlíně a Kolíně nad Rýnem. Mezi jeho nejoblíbenější koníčky patří potápění, jízda na kolečkových bruslích. Také jeden čas skákal s padákem. Jeho další hobby jsou auta. Sám vlastní Spitfira MK3 z roku 1969, mezi jeho další vozy patří BMW a Masserati. Nyní žije jen pro Cobru 11 a jeho největším snem by bylo si zahrát v nějakém filmu Jak sám říká:"Co není to může být". V květnu 2001 jsme mohli Erda vidět v krimidramatu Maximum Speed. Zde ztvárnil roli poslíčka Markuse, který se dostane do velkých potíží s mafií, která na něho nastraží past. Film končí šťastně - Marcusovi se podaří dokázat svojí nevinu. Nyní pracuje na scénaři filmu Ali a Baba, o kterém doufá, že se dostane do kina. Kaskadéři se při scénách s Erdoganem moc neuplatní. Všechny akce, které jsou v jeho možnostech, dělá sám a to bez nahrazování kaskadérem. Jeho dabléry jsou Ramazan Bulut, také turek, a na příklad Karl Stuck. Dne 22. listopadu 2002 v 8:52 se stal Erdogan Atalay otcem. Jemu a jeho přítelkyni Ann Marii Pollmann se narodila holčička, která přišla na svět císařským řezem. Holčička se jmenuje Amira Pauletta Melisande přičemž první jméno je turecké, druhé italské a třetí německé. Erdogan se chce věnovat své rodině a proto si vzal dovolenou. Bude tedy v několika epizodách VII. řady Cobry 11 chybět.
SEMIR GERKHAN je díky svému klidnému jednání u svých kolegů oblíbený. Dokáže druhým naslouchat a vcítit se do jejich rozpoložení. Také se dokáže zastat a obhájit svého parťáka: když jeho bývalý kolega André Fux smrtelně zraní Olafa a je suspendován , Semir prokáže, že smrt dotyčného způsobilo užívání dopingových preparátů. Také za nového kolegu Toma se již postavil: v Tomově voze byly nalezeny ukradené peníze. Když je Tom suspendovám Semir mu sežene zbraň a vydají se společně zatknout dámu, která Toma do šlamastiky dostala."Na mé roli je nejzajímavější, co všechno se ode mě chce a co já musím být schopen splnit. Má postava se dostává do extrémních situací, které mi ale dovolují ukázat různé stránky její povahy". Také díky postavě Semira Gerkhana je seriál tak úspěšný nejen u nás, ale i v dalších 17 zemích, kde se Cobra 11 vysílá.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kobra kobra | 21. června 2008 v 13:26 | Reagovat

miluju kobru

2 dada dada | E-mail | 30. září 2008 v 13:59 | Reagovat

kobru 11 pozerám stále je to moj najlepší seriál a mojim velkym snom je sa stretnut s christianom oliverom.

3 dada dada | E-mail | 30. září 2008 v 14:02 | Reagovat

velmi by som chcela christiana olivera email to je mojím druhým velkím snom miljem kobru 11.

4 Kate Kate | 3. října 2008 v 22:01 | Reagovat

zboznujem kobru 11..som nou posadnuta!je to najlepsi serial na svete!vzdy ju budem milovat! :) papa

5 kopilka kopilka | Web | 25. dubna 2009 v 18:27 | Reagovat

kobru 11 miluju nesmim vynechat jedinej díl ale kdyby ji davali od znova od 1 řady bylo by to dobryý:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D