Good Charlotte - info

2. února 2007 v 23:36 | Terezka |  Good Charlotte

Informace

Členové:
Joel Madden - zpěv
Benji Madden - kytara, doprovodné vokály
Billy Martin - kytara, klávesy
Paul Thomas - basovka
Dean Butterworth - bicí

Diskografie:
Good Charlotte (2000)
The Young and the Hopeless (2002)
The Chronicles of Life and Death (2004)

Historie:

Skupina byla založena v r. 1996 v Marylandu. Dvojčata Maddenovi se rozhodli založit skupinu po shlédnutí koncertu Green Day. Ani jede z nich neměl žádné zkušenosti s hraním na nástroje či zpěvem. Přijali Paula Thomase (basovka) a Aarona Escolopioa, který usedl za bicí. Později s k nim přidal Billy Martin, který bývá označován za jediný skutečný talent ve skupině. Po odchodu bubeníka Aarona v roce 2001 začalo neustálé střídání bubeníků, které trvá do dnešních dnů. Za bicími se vystřídali postupně bubeníci Dusty (skupinu opustil před natáčením druhého alba), Josh Freese (bubnoval na druhém albu) a Chris Wilson, který působil ve skupině na třetím albu. Ten odešel v květnu 2005 z osobních a zdravotních důvodů. Nahradil jej Dean Butterworth.

iPUNK

Good Charlotte se přes hip-hop vracejí do studia


goodcharlotte_maddenovy.jpgDuo dvojčat Maddenových z Good Charlotte, tentokrát pod pseudonymem Dead Executives v těchto dnech právě dokončilo produkční práce s raperem J-Kwonem. "Původně jsme chtěli udělat jednu písničku, ale nakonec z toho bylo písniček sedm," řekl Joel Madden. "A ta deska je fakt dobrá."

Maddenovi se dali dohromady s J-Kwonem skrze producenta Jay E, který je součástí jejich týmu Dead Executives. Ten se loni na podzim podílel na nové desce Hillary Duff. "Rozhodně máme co nabídnout, přinášíme chuť, která v současným hip-hopu není, protože my máme trochu jiný uši," řekl Joel. "My možná nejsme do hip-hopu zažraní tak moc jako oni, což může být výhoda. Je to hodně odlišnej svět, ale pro nás to je zábava, protože my jsme jen malí tetovaní chlapíci, kteří někam vlítnou a dělají muziku a všichni ti rapeři nás berou v pohodě."

Společná práce s J-Kwonem se možná projeví i na další desce Good Charlotte, na které by se měla objevit také jejich společná písnička. A právě nová deska teď Maddenovi zaměstnává nejvíce.

"Vracíme se do studia s Donem Gilmorem, kterej dělal naši první desku a fakt se na to těšíme," říká Benji Madden. Gilmore dříve pracoval například pro Linkin Park, Avril Lavigne nebo Pearl Jam. "A myslím, že máme ty nejlepší písničky, který jsme kdy napsali."

Možná na to bude mít vliv i Gilmore, když Maddenovi tvrdí, že jejich nový zvuk jim připomíná jejich dřívější tvorbu. "Po to všem, čím jsme prošli za poslední dva roky, jsme si to konečně vyjasnili," říká Joel. "Lidi se mě ptají, jak nová deska zní, a já říkám, že zní jako klasičtí Good Charlotte. Jsme fakt šťastní, že budeme zase ve studiu."

Dvojčata zatím název nové desky nemají, ale zase mají hodně motivace. "Každej den potkávám lidi a ti se ptají, kdy bude další deska, nebo miluju vaši kapelu...a to mě vždy nakopne dál. Protože já mám furt představu, že na nás už lidi zapomněli," říká Joel. "Naši fanoušci jsou skvělí, takže je opravdu kde brát energii. Právě teď nás hudba baví asi nejvíc, co nás kdy bavila."

Chris

Bývalý bubeník


Bulšit Kdo tento film viděl, tak určitě zaregistroval, že se tam objevili Good Charlotte a zpívají tan na maturitním plese. Je to dost dobrá parodie a je tam ještě lepší skupina takže všem doporučuji!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D