Rock podvraťáků

21. ledna 2007 v 1:23 | Terezka |  Ro(c)k podvraťáků
Ro(c)k podvraťáků- černá komedie o gangsterech amatérech
Pro oficiální stránky přejděte na www.rockpodvrataku.cz
Nový film Karla Janáka, režiséra divácky úspěšného filmu Snowboarďáci, nás tentokrát přivádí do světa mladých muzikantů,kteří se nečekaně ocitnou tváří v tvář praktikám podsvětí a mafie.
Černá komedie o gangsterech amatérech Rock podvraťáků je svým tématem i zpracováním poněkud odlišná od předchozí teenagerovské zimní komedie Snowboarďáci a připravovaného snímku Rafťáci. Ve filmu si opět zahrají hlavní role Vojta Kotek A Jirka Mádl. Využití komediálního žánru s akčními a kriminálními prvky je spolu s tématem filmu předpokladem, že tento film osloví široké spektrum filmových diváků.

Příběh filmu Rock podvraťáků
Jsou mladí, jsou sebevědomí, jsou drzí a jsou bez peněz... Mají svou kapelu, mají své plány, mají svou šanci, ale nemají nástroje. Potřebují peníze... A to hned!!!
Lukáše, "šéfa" party, právě vyhodili ze zaměstnání."Playboy" Martin se práci úspěšně vyhýbá, je posedlý sváděním dívek a žen. "Romantik" Tomáš pracuje v květinářství se svou dívkou Šárkou a "rebel" Radek instaluje alarmy do nemovitostí. Žalostná bilance party muzikantů, kteří potřebují novou aparaturu. Mají totiž jedinečnou šanci vystoupit jako předskokani slavné hudební skupiny na jejím turné.
Radek, jediný z party, kdo má pravidelný příjem, instaluje alarm ve vile muže, samotářského podivína, který žije sám se svým psem. Radek si všimne, že je velmi bohatý, říká mu Boss. Tomášovi se zdá neškodný, proto ostatní přivede na šílený nápad - únos jeho psa. Kluci chvíli váhají, ale po zhodnocení své finanční situace se rozhodnou únos realizovat. Začnou vše připravovat.
Radek dodá plány Bossovy vily. Střídavě obhlížejí terén, sledují Bosse i psa, fotí všechno, co vidí, a připravují plán do nejmenších detailů. Mezitím Lukáš stále maskuje před rodiči, že byl vyhozen z práce. Radek se zamiluje do Bossovy dcery Anety, která otce občas navštěvuje, ale jinak s ním moc nevychází, což kluci při mapování situace poznali. Tomáš musí tajit celou akci před svou dívkou Šárkou. Martin se zaplétá do svých milostných aférek...
Pak přijde den "D". Plán je složitý a málem nevyjde. Jen díky improvizacím kluci dostanou peníze, vrátí psa a mizí z místa činu. Cestou bouřlivě oslavují. Ale mají pocit, že je někdosleduje v podezřelém autě. Ukryjí se na polní cestě, vystoupí z auta a čekají. Vše se zdá být v pohodě. Náhle jejich auto exploduje i s penězi. Šokovaní, pěšky, bez peněz se vracejí domů. Rozhodli se zapomenout a už nikdy neriskovat. Jsou šťastní, že vyvázli se zdravou kůží a dají si slovo, že na dráhu zločinu už raději znovu nevstoupí.
Jenže ruka podsvětí a svět zločinu je hned tak nepustí. U dveří Lukášova domu sedí Bossův pes a celý šťastný své únosce vítá... Vše začíná znovu...
Tvůrci a partneři filmu:
Režie: Karel Janák
Scénář: Karel Janák
Kamera: Martin Šácha
Zvuk: Roman Čapek
Střih: Adam Dvořák
Hudba: Miroslav Chyška
Hrají: Vojtěch Kotek, Jiří Mádl,Martin Písařík, Klára Jandová, Václav Postránecký a další
Producent: MR.FILM PRODUCTION,s.r.o.
Koproducent: TV NOVA, FV PLAST, a.s., František Vondráček
Výkonný producent: Michaela Flenerová
Distributor: FALCON,a.s.
Public relationship: PhDr. Dana Voláková
Umělecké fotografie: Vojtěch Resler
Webdesign: SiteOne
Ve vašich kinech od 2.listopadu 2006.
Pro flash verzi přejděte na www.rockpodvrataku.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I LIVE MY LIFE! I LOVE MY LIFE :D